Pokreće se inicijativa za proglašenje otoka Biševa međunarodnim parkom tamnog neba

U petak 23. srpnja 2021. na otoku Biševu je održana astronomska večer u suradnji Hrvatskog astronomskog saveza, Astronomske sekcije Fizikalnog društva Split i Udruge Biševo. Astronomska večer je organizirana u svrhu pokretanja inicijative za proglašenje otoka Biševa međunarodnim parkom tamnog neba, a u sklopu događanja održana je projekcija filma Losing the dark Međunarodne astronomske unije, predavanje o svjetlosnom onečišćenju i parkovima tamnog neba koje je održao glavni tajnik Hrvatskog astronomskog saveza Dorian Božičević te upoznavanje sa zviježđima i najsjajnijim zvijezdama na ljetnom nebu i promatranje Mjeseca, Jupitera i Saturna.

2021 07 23 bisevo web