U Kostreni je od 25. do 27. rujna 2020. održan 5. Susret astronomskih društava Hrvatske. Na otvorenju susreta u petak predstavnike astronomskih društava pozdravili su glavni tajnik Hrvatskog astronomskog saveza Dorian Božičević i predsjednik Akaademskog astronomskog društva Rijeka Dinko Brautović. Prvog dana susreta bilo je riječi o radu i budućem razvoju Hrvatske meteoske mreže. U subotu u jutarnjim satima održane su izvještajne skupštine Hrvatskog astronomskog saveza i Našeg neba - Udruge za zaštitu noćnog neba te je bilo govora o aktualnim problemima po pitanju svjetlosnog onečišćenja i parkovima tamnog neba te o radu na pravilniku vezano na Zakon o zzaštiti od svjetlosnog onečišćenja. U večernjim satima dr. sc. Tomislav Jurkić je održao predavanje na temu Legacy Survey of Space and Time (LSST). Nakon predavanja održano je javno promatranje teleskopima, a mortilo se Mjesec, Jupiter i Saturn.

2020 09 26 grupna susret tekst